Technologia chemiczna – II stopień

TECHNOLOGIE MATERIAŁÓW ZAAWANSOWANYCH

Czego się nauczę?

Preparatyki i wykorzystania zaawansowanych materiałów stosowanych w nowoczesnych technologiach. Będziesz miał/miała możliwość poznania zaawansowanych metod analitycznych, oceny jakości materiałów, a także zasad projektowania urządzeń i modelowania procesów technologicznych, w tym procesów katalitycznych i elektrochemicznych związanych z ochroną środowiska i systemami magazynowania energii.

Gdzie przyda się moja wiedza?

Zdobędziesz umiejętności analizy jakościowej i ilościowej materiałów, co jest niezwykle ważne w przemyśle chemicznym. Możesz opracowywać nowe metody syntezy materiałów chemicznych, optymalizować procesy produkcji oraz kontrolować jakość wyrobów chemicznych. Znajdziesz swoje miejsce w firmach zajmujących się rozwojem i analizą materiałów wykorzystywanych w technologiach odnawialnych, takich jak panele słoneczne, baterie litowo-jonowe czy ogniwa paliwowe. Możesz opracowywać i analizować materiały stosowane w bateriach, superkondensatorach czy technologiach magazynowania energii, co ma znaczenie dla rozwoju energetyki odnawialnej i zrównoważonego rozwoju.

ZARZĄDZANIE PROCESEM TECHNOLOGICZNYMI I JAKOŚCIĄ PRODUKCJI

Czego się nauczę?

Zarządzania przedsiębiorstwem branży chemicznej, działającym w kraju Unii Europejskiej.

Specjalność kształci w zakresie podstaw zarządzania w przemyśle chemicznym, planowania strategicznego w zakładzie przemysłu chemicznego, działalności innowacyjnej w przemyśle chemicznym, marketingu wyrobów przemysłu chemicznego, sterowania jakością komunikacji zarządczej oraz prawa gospodarczego. 

Gdzie przyda się moja wiedza?

W każdym przedsiębiorstwie opierającym swoją działalność i produkcję na procesach z obszaru szeroko rozumianej chemii. Będziesz mógł/mogła zarządzać procesami produkcyjnymi, planować i optymalizować linie produkcyjne, monitorować jakość wyrobów chemicznych oraz wprowadzać i doskonalić systemy zarządzania jakością. Będziesz mógł/mogła doradzać przedsiębiorstwom w zakresie optymalizacji procesów produkcyjnych, doskonalenia jakości, planowania strategicznego i innowacji. Będziesz mógł/mogła współpracować z zespołami badawczymi, zarządzać projektami badawczymi, monitorować jakość i efektywność procesów badawczych oraz wprowadzać innowacje w zakresie zarządzania procesami i jakością.

Dołącz do nas

Zarejestruj się w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów