CHEMICAL NANO-ENGINEERING
Czego się nauczę?
Metodologii i fizykochemicznych podstaw działania obiektów nanometrycznych oraz metod ich modelowania/projektowania/wytwarzania metodami numerycznymi i poprzez syntezę chemiczną. Poznasz niezbędne narzędzia wykorzystywane w syntezie chemicznej, charakteryzacji i projektowaniu materiałów do zastosowań w nanomedycynie, w nanomaszynach i nanoinżynierii chemicznej.
Gdzie przyda się moja wiedza?
W przedsiębiorstwach, gdzie w oparciu o nanotechnologie, tworzy się nowe rozwiązania inżynieryjne. Między innymi, będziesz mógł/mogła pracować nad opracowywaniem i produkcją nanomateriałów wykorzystywanych w elektronice, takich jak nanocząstki półprzewodnikowe, nanoprzewodniki. Będziesz mógł/mogła pracować nad rozwojem nanomateriałów stosowanych w ogniwach słonecznych, bateriach o dużej pojemności, elektrokatalizatorach czy technologiach magazynowania energii. To również możliwości pracy w obszarze projektowania i produkcji nanomateriałów stosowanych w diagnostyce medycznej, terapii lekowej, obrazowaniu molekularnym czy nanorobotyce medycznej.
SUSTAINABLE BIOMASS AND BIOPRODUCTS ENGINEERING
Czego się nauczę?
Program studiów magisterskich realizowany jest na trzech uczelniach w Europie, ma profil inżynierski i koncentruje się na umiejętnościach analitycznych i praktycznej wiedzy chemicznej z zakresu bioprocesów, przetwarzania biomasy, zrównoważonego zagospodarowania produktów odpadowych i wytwarzania funkcjonalnych biopolimerów.
Zespół dydaktyczny z Politechniki Wrocławskiej specjalizuje się w produkcji bioproduktów, w tym biopaliw, bioenergii, biochemikaliów, biotworzyw. Uniwersytet Castilla la Mancha (Hiszpania) specjalizuje się w inżynierii bioproduktów, w szczególności w projektowaniu, opracowywaniu i wdrażaniu technologii procesowych. Uniwersytet Technologiczny Lappeenranta-Lahti (Finlandia) oferuje wiedzę ekspercką w zakresie wytwarzania i stosowania biomateriałów i biokompozytów papierniczych oraz budowlanych, a także rozwiązań służących zrównoważonemu wykorzystaniu zasobów odnawialnych.
Gdzie przyda się moja wiedza?
Będziesz przygotowana/przygotowany do zaprojektowania i wdrożenia zaawansowanych rozwiązań technologicznych, niezbędnych do opracowania innowacji w bioprzemyśle. Uczelnie partnerskie dobrano tak, aby połączyć klasyczne kierunki inżynierii chemicznej, biotechnologii i inżynierii materiałowej i dostosować je do aktualnych potrzeb przemysłowych oraz oczekiwań społecznych w zakresie zielonych technologii.

Dołącz do nas
Zarejestruj się w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów