Czym zajmujemy się na inżynierii materiałowej?
Interesujesz się nowoczesnymi technologiami czy nowymi materiałami, zarówno w skali makro jak i nano? Zapraszamy na Inżynierię materiałową!
To, czym zdecydowanie różni ten kierunek od innych, związane jest z międzywydziałowym charakterem studiów. W proces dydaktyczny zaangażowani są najlepsi specjaliści z Wydziału Chemicznego, Mechanicznego, Podstawowych Problemów Techniki, Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów. Stąd możliwość czerpania z wiedzy i umiejętności szerokiego grona wielokrotnie nagradzanych naukowców i badaczy, będących jednocześnie świetnymi nauczycielami.
Na inżynierii materiałowej zdobędziesz umiejętność projektowania, wytwarzania, charakterystyki i racjonalnego wykorzystania materiałów, a także ich recyklingu.
Zdobędziesz ugruntowaną i szeroką wiedzę z nauk ścisłych i przyrodniczych, dzięki której bez problemu odnajdziesz siebie na krajowym jak i zagranicznym rynku pracy.
Kompetencje absolwenta inżynierii materiałowej
- Szeroka wiedza w ukierunkowanej dyscyplinie naukowej w zależności od zainteresowań: chemia, fizyka, biologia, mechanika, budownictwo, elektronika i informatyka
- Projektowanie materiałów z uwzględnieniem aktualnego stanu wiedzy i technologii
- Charakterystyka nowych materiałów, uwzględniając procesy fizyczne, chemiczne, mechaniczne i biologiczne
- Umiejętność korzystania z zaawansowanej aparatury naukowo-badawczej – nasi studenci poosiadają dostęp do najnowocześniejszej aparatury zarówno w trakcie zajęć laboratoryjnych, jak również podczas realizacji pracy badawczej i dyplomowej
Dlaczego inżynieria materiałowa
to dobry wybór?
W związku ze stale rosnącym światowym popytem na projektowanie i otrzymywanie nowoczesnych materiałów oraz wzrostem zaawansowania technologii, przewiduje się stały wzrost trendu poszukiwania nowych materiałów.
Dotyczy to wszystkich gałęzi naszego życia i przemysłu takich jak zdrowie, ekologia, motoryzacja czy energetyka. Jednocześnie uwzględniając prognozy dalszego rozwoju nowych technologii i malejącej dostępności surowców, niezbędnym jest kształcenie specjalistów z zakresu otrzymywania i charakteryzacji nowych materiałów, proponowania potencjalnych zastosowań czy ich recyklingu.
Perspektywy zawodowe
Jeżeli zdobędziesz mocne podstawy dotyczące ogólnej wiedzy technicznej, bez problemu znajdziesz zatrudnienie niezależnie od zmian rynku pracy. Przygotujemy cię do pracy zarówno w dużych firmach o już ugruntowanej pozycji związanych z produkcją materiałów i urządzeń, jak start-upach, stawiających na nowoczesne i zaawansowane rozwiązania.
Kończąc studia na kierunku inżynieria materiałowa zdecydowanie łatwiej będziesz mógł znaleźć swoje miejsce na studiach drugiego stopnia, jeżeli w przyszłości myślisz, żeby zostać magistrem inżynierem lub dalej, doktorem!
Dołącz do nas
Zarejestruj się w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów