Inżynieria chemiczna i procesowa – I stopień

Czym zajmujemy się na inżynierii chemicznej i procesowej?

Uwielbiasz planować, a lista „to do” to czysta przyjemność? A gdybyś miał lub miała w tej sposób zaplanować proces chemiczny dla fabryki leków czy przedsiębiorstwa produkującego twoje ulubione słodycze? Brzmi nieźle?

Zapraszamy na Inżynierię chemiczną i procesową. 

Nauczysz się u nas projektować aparaty, procesy i ciągi technologiczne. Będziesz potrafiła nadzorować oraz sterować instalacjami w przemyśle chemicznym, energetycznym, spożywczym czy farmaceutycznym. A wszystko to w oparciu o zrównoważoną technologię!

Warto wiedzieć, że specjaliści inżynierii chemicznej odgrywają ważną rolę w ochronie środowiska przy projektowaniu i wyborze aparatury stosowanej w ochronie wód, powietrza i gleby. Posiadają także wiedzę i umiejętności w na temat tworzenia biopaliw oraz innych źródeł energii. Twoje decyzje mają szansę wpływać  na otaczający świat!

Czego konkretnie się u nas nauczysz? Przygotujemy się do pracy w laboratorium badawczym z użyciem nowoczesnej aparatury oraz w biurze projektów z wykorzystaniem profesjonalnego oprogramowania komputerowego.

Naszym celem jest także, abyś po studiach potrafił pracować w środowisku międzynarodowym- dlatego część oferty edukacyjnej na kierunku jest dostępna w języku angielskim. 

Na na koniec jeszcze się pochwalimy – Inżynieria chemiczna i procesowa na Politechnice Wrocławskiej od lat zajmuje czołowe miejsce w rankingu przygotowywanych przez Perspektywy. Od dwóch lat jesteśmy najlepsi w Polsce!

Kompetencje absolwenta inżynierii chemicznej i procesowej

Dlaczego Inżynieria chemiczna i procesowa to dobry wybór?

W krajach rozwiniętych przemysłowo, specjaliści inżynierii chemicznej, ze względu na ich umiejętności, zdolność łączenia wiedzy z praktyką, szerokiego a nie szczegółowego podejścia do zagadnień, należą do grupy najlepiej zarabiających specjalistów. 

Kierunek Inżynieria chemiczna i procesowa na Politechnice Wrocławskiej ma długą i świetną tradycję – jest oferowany kandydatom od początku istnienia wydziału, czyli od 77 lat! Program studiów ewoluował tak, aby być aktualnym i zgodnym ze światowymi trendami. Okresowy przegląd i unowocześnianie programu nauczania są oczywistością, która pozwala na stałe podnoszenie jakości kształcenia.

W koncepcji kształcenia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa ważnym aspektem jest uwzględnienie obecności osób z otoczenia społeczno-gospodarczego (tzw. praktyków) zarówno w procesie tworzenia/modyfikacji programu studiów, jak i w procesie dydaktycznym.

Perspektywy zawodowe

Podstawowym celem kształcenia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa jest wyposażenie absolwenta w umiejętności i kompetencje pożądane w nowoczesnych przedsiębiorstwach związanych z produkcją chemiczną, farmaceutyczną, w branży spożywczej, browarniczej, itp.

Rynek pracy się zmienia a kierunek studiów wraz z nim. Jeszcze jakiś czas temu w pracy naszych absolwentów istotne były eksperymenty na fizycznie zbudowanych instalacjach, dziś zastępuje się je badaniami obliczeniowymi z użyciem komputerów. Przygotujemy cię zarówno do pracy przy nadzorze produkcji, jak i biurach projektowych, przy planowaniu i optymalizacji procesów wytwarzania produktów i utylizacji strumieni odpadowych.

Dołącz do nas

Zarejestruj się w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów