Chemia – II stopień

ANALITYKA ŚRODOWISKOWA I ŻYWNOŚCI

Czego się nauczę?

Analizy, analizy i jeszcze raz analizy. Nabędziesz wyjątkowej wiedzy dotyczącej zastosowania współczesnych metod analizy próbek środowiskowych i żywności z uwzględnieniem problemów ich walidacji oraz oceny jakości i poprawności uzyskiwanych wyników pomiarów.

 Gdzie przyda się moja wiedza?

W laboratoriach analitycznych w wielu branżach, przedsiębiorstwach i instytucjach, gdzie potrzebna jest wiedza m.in. z zakresu:

  • odpowiednich metod pobierania różnego rodzaju próbek i ich przygotowania do analizy określonymi metodami instrumentalnymi;
  • metod i technik badawczych stosowanych w analityce składu, procesowej i strukturalnej;
  • analizy śladowej, specjacyjnej i frakcjonowanej pierwiastków w próbkach o różnych matrycach (żywnościowe, biologiczne, farmaceutyczne, przemysłowe, środowiskowe);
  • technologii zimnych plazm atmosferycznych w chemii i analizie środowiskowej i żywności,
  • syntezy nanomateriałów i ich charakterystyki metodami spektrofotometrycznymi;
  • metodologii opracowania i weryfikacji poprawności wyników uzyskiwanych przy użyciu różnych procedur i metod analitycznych.

CHEMIA ZWIĄZKÓW ORGANICZNYCH I POLIMERÓW

Czego się nauczę?

Studenci kończący tę specjalność posiadają ogromną wiedzę i umiejętności z obszaru metod syntez. Wiedzą, jak powstają związki organiczne, zarówno małocząsteczkowe i makrocząsteczki, wliczając polimery syntetyczne i naturalne. Zdobyta wiedza i umiejętności uzupełnione są metodami analizy składu mieszanin reakcyjnych, materiałów, a także sposobami ustalania i wyznaczania struktury metodami spektroskopowymi, wspomagane także metodami chemii obliczeniowej.

Gdzie przyda się moja wiedza?

W laboratoriach wykorzystujących twoją znajomość m.in. szlaku syntezy organicznej, w tym polimerów, o zadanych właściwościach i strukturze; doboru właściwej techniki analitycznej do badania i analizy składu mieszanin reakcyjnych, ich oczyszczania i wydzielania właściwego produktu/materiału, takich jak metody chromatograficzne (GC, GC-MS, LC, HPLC, w tym HPLC na chiralnych fazach stacjonarnych),  doboru odpowiedniej techniki spektroskopowej do ustalenia struktury otrzymanego związku; dostępnych metod pracy ze stacjami roboczymi do syntez OptiMax, analizatorami sorpcji i mikroporowatości ASAP, spektrometrem absorpcji atomowej AAS, technikami pracy w niskich temperaturach w atmosferze beztlenowej i bezwodnej, uwodornienia katalitycznego w reaktorze ciśnieniowym, pracy z automatycznymi stacjami LC.

MEDICINAL CHEMISTRY – specjalność w języku angielskim

Czego się nauczę?

Procesu opracowywania nowych substancji farmaceutycznych. Zdobędziesz wiedzę i praktyczne umiejętności związane z syntezą i analizą znanych leków, oceną ich właściwości biologicznych, analizą zależności struktura – aktywność, a także projektowaniem i otrzymywaniem nowych leków.

Gdzie przyda się moja wiedza?

W nowoczesnych laboratoriach chemicznych i farmaceutycznych zarówno naukowych, jak i przemysłowych.

W ramach programów europejskich, takich jak Erasmus +, studenci mają możliwość wyjazdu na staże w uniwersytetach w Anglii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech czy Portugalii. Absolwenci mogą kontynuować karierę w ramach doktoratu na Politechnice Wrocławskiej, która jest uczestnikiem prestiżowego programu Paul Ehrlich MedChem Euro PhD Network.

Dołącz do nas

Zarejestruj się w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów